AY YILDIZ'LI TÜRK BAYRAĞI VE KOSOVA SAVAŞI
a

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR.
TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Kosova Savaşının Türk Tarihi içerisinde çok büyük önemi vardır. Haçlı orduları tarafından artık Türklerin Avrupa’dan bir daha sökülüp atılamayacağı ve Osmanlı Türkü’nün Avrupa’da kalıcı olduğu özellikle bu savaştan sonra tamamen kabul edilmiştir.
Savaş meydanında başkomutanımızı yani padişahımızı şehit verdiğimiz tek savaştır.
Bunların yanında Kosova Savaşını bizim için çok özel kılan bir başka konu da uğruna her devirde canımızı dahi vermekten çekinmediğimiz ay ve yıldızlı bayrağımızın bu günkü şekline en yakın haline kavuşması olayının Kosova Savaşı ile gerçekleşmiş olmasıdır.
Aslında Ay ve Yıldız simgeleri tarihimizde eski Şaman Türk topluluklarında da kullanılmıştır. Gök Tanrı, Güneş, Ay ve Yıldız unsurlarının Şamanizmde önemli yer taşıdıkları bilinmektedir. Şamanizm kapsamında önemli yer tutan Güneş tutulması simgesi, özellikle Şaman toplulukları İslam'a geçerken -- İslam'da sonradan 'resmileşen' 'hilal' ile birleşmiştir.
            Bilim adamlarınca elde edilen bilgilerden çıkartılan sonuçlara göre; 1. Kosova Savaşı sonrasında savaşta ölen Türk askerlerin kanının bir göl gibi toplanması sonucunda, Ay ve Yıldız'ın bu göl üzerinde yansıması ile oluştuğu kabul edilmiştir. Yapılan tüm varsayımlar arasında, 1. Kosova Savaşı'nın sebep olması en büyük ihtimaldir.Çünkü bu savaşın akşamında gökyüzünde Jüpiter ve Ay yan yana nadir anlarından birini yaşamıştır.
1. Kosova Savaşı tarihi (28 Temmuz 1389), ve Kosova koordinatlarında (Lat: 43.41 , Long: 25.65) gökyüzündeki gezegenlerin konumu incelendiğinde Ay ve, Yıldız'ın aslında Ay ve Jüpiter olabileceği ortaya çıkar.
Eğer ki bu yansımayı, olası bir kan gölü üzerinde düşünürsek de; bize Türk Bayrağı'nın şu anki hali gözükür. Bunun için o tarihte ve koordinatta gece yarısı saatlerindeki gökyüzü görüntüsünü, ayı arkanıza alarak kan çukuru üzerindeki yansımayı izlemek isterseniz karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü çıkar, ve Türk Bayrağı ile arasında müthiş bir benzerlik vardır.
Jüpiter'in köşeleri Jüpiter'in gözükebilen 4 ay'ının da etrafında kısmen parlaması (basit bir teleskopla gözükebilir, ancak çıplak gözle en iyi ihtimal Jüpiter'e yakın bir parıltı gözükür); büyük bir ihtimal Jüpiter'i köşeli bir yıldıza benzetilmesini sağlamıştır. Lâkin, Güneş'in herhangi bir gezegen üzerindeki yansımasının Dünya'daki insanlar tarafından parlak bir yıldıza benzetilerek de izlenebilir. Uranüs gezegeni de, bu süre içerisinde Jüpiter'e olan yakınlığı (her ne kadar çıplak gözle gözükmesi çok zor olsa da, küçük bir parıltı olarak gözükebilir); Jüpiter etrafında farkedilebilir 5 köşe gözükmesine sebebiyet verir.


a

a

Bayrağın oluşumu ile ilgili yukarıda anlattığımız tarihi olayı doğrularcasına 1 Aralık 2008 tarihinde saat 17:30 da tüm Türkiye'de gökyüzünde ay-yıldız bir arada herkes tarafından görülmüş ve fotoğraflanmıştır.